Dnia 2 grudnia 2017 r. odbywały się eliminacje do Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Halowej. Ministranci dekanatu główczyckiego pod czujnym okiem swoich duszpasterzy, trenerów i rodziców zgromadzili się na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Potęgowie. Eliminacje odbywały się w trzech kategoriach wiekowych (roczniki: 2006 - 2010, 2002 - 2005 oraz 1997 - 2001). Nad przebiegiem gry czuwał trener i sędzia Pan Kamil Gapski, któremu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

Swój udział zgłosiły następujące parafie w kategoriach wiekowych:

- Główczyce, par. śs Apostołów Piotra i Pawła                    - 2006 - 2010

- 1997 - 2001

- Objazda, par. Matki Bożej Częstochowskiej                      - 2006 - 2010

- Skórowo, par. św. Stanisława Biskupa i Męczennika        - 2006 - 2010

- 1997 - 2001

- Zagórzyca, par. św. Józefa                                                 - 2006 - 2010

- 2002 - 2005

Po zaciętej walce "fair play" w poszczególnych kategoriach wiekowych do następnego etapu zakwalifikowały się drużyny:

- 2006 - 2010              - Skórowo

- 2002 - 2005              - Zagórzyca

- 1997 - 2001              - Główczyce

Puchary i dyplomy wręczył ks. proboszcz Waldemar Pielecki wraz z wikariuszem Tadeuszem, dekanalnym duszpasterzem służb liturgicznych. Gratulujemy wszystkim parafiom i zawodnikom biorącym udział w tegorocznych rozgrywkach, a także cieszymy się obecnością tak licznie przybyłych kibiców, rodziców i członków rodzin zawodników, którzy bardzo emocjonalnie angażowali się w to, co działo się na boisku. Serdecznie dziękujemy duszpasterzom za poświęcony czas i zaangażowanie w tegorocznych zawodach. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Potęgowie, Panu Leszkowi Domaszk za udostępnienie obiektu w którym zawsze dzieci i młodzież znajdują miejsce do udoskonalania talentów, którymi ich Pan Bóg obdarzył oraz Piekarnio - Cukierni Państwa Klassa z Potęgowa za drożdżówki. Przepełnieni emocjami z zawodów, żywimy głęboką nadzieję, że w przyszłym roku każda parafia dekanatu główczyckiego wystawi swoją drużynę oraz, że nasi dekanalni ministranci zajmą najwyższe podium na zawodach, których finał odbywa się na szczeblu ogólnopolskim.

ks. Tadeusz Drobinski