25 listopada 2017 roku, w  sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1, im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach odbył się dekanalny turniej Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę halową. W zawodach wzięło udział 16 drużyn reprezentujących 8 parafii dekanatu sierakowickiego, w trzech kategoriach wiekowych: ministrant, lektor młodszy
i lektor starszy. W kategorii ministrantów najlepsza okazała się drużyna z parafii św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach. W kategoriach lektor młodszy i lektor starszy pierwsze miejsca zajęły drużyny z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gowidlinie.

W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym turniej się odbył. Szczególne podziękowania kieruję do Dziekana dekanatu sierakowickiego ks. Piotra Grabowskiego oraz Dyrekcji i Pracowników Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach.

Ks. Maciej Dzwonkowski