W sobotę, 20 maja odbył się w Pelplinie Dzień Wspólnoty Służb Liturgicznych. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice katedralnej koncelebrowana przez 22 kapłanów. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel. Druga odsłona spotkania miała miejsce na stadionie miejskim w Pelplinie, gdzie odbyły się rywalizacje sportowe, turniej w piłkę nożną oraz wspólna zabawa. Wspólny czas uświetniły swoim śpiewem schole liturgiczne z naszej Diecezji.

Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych to wymowny znak ukazania swojej służby przy ołtarzu. Służba Liturgiczna przybywa do Bazyliki Katedralnej, aby podziękować za swoją posługę, ale też zaszczepić w sobie Bożego Ducha, by dalej rzetelnie i gorliwie pełnić swoją posługę.

W spotkaniu uczestniczyło 515 osób z 26 parafii Diecezji Pelplińskiej.

Zjazd Służb Liturgicznych nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca wielu organizacji. Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dnia wspólnoty.