Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów zawiadamia, że w sobotę, 20 maja 2017 roku, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Pomocniczego Wiesława Śmigla odbędzie się Dzień Wspólnoty Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, połączony z rozgrywkami sportowymi na stadionie miejskim. W spotkaniu uczestniczą zarówno ministranci, lektorzy, ceremoniarze jak i schole liturgiczne oraz chóry dziecięce.

Ramowy program uroczystości:

8.45     zapisy w recepcji przed Katedrą (w Katedrze sakrament pokuty i pojednania)

9.30     Msza Święta w Bazylice katedralnej, której przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel. Do koncelebry zapraszamy wszystkich księży opiekunów parafialnych grup liturgicznych (szaty zostaną przygotowane w zakrystii i krużgankach)

10.30   przemarsz uczestników na stadion miejski w Pelplinie

10.45   otwarcie Mistrzostw Służb Liturgicznych

15.00   zakończenie rozgrywek i ogłoszenie wyników.

Służba liturgiczna przywozi ze sobą stroje liturgiczne, w których uczestniczy podczas Mszy św. Każda grupa parafialna przywozi ze sobą tablicę z nazwą parafii. Dla wszystkich uczestników przewidziano posiłek na stadionie miejskim.

Podczas Dnia Wspólnoty w ramach rywalizacji sportowej odbędzie się:

·         turniej w piłkę nożną dla ministrantów, lektorów i ceremoniarzy; drużyny rywalizują o puchar dla parafii; w turnieju uczestniczą drużyny, które wcześniej zgłosiły swój udział (do 13 maja);

·         oraz indywidualnie (w konkurencjach lekkoatletycznych); poszczególni zawodnicy walczą o medale; uczestnicy rejestrują swój udział w konkurencjach lekkoatletycznych na początku zawodów przy stoliku sędziowskim do danej konkurencji.

Turniej w piłkę nożną:

Drużyny 7-osobowe (6 zawodników + bramkarz) z poszczególnych parafii  będą rywalizować w poszczególnych kategoriach: szkoła podstawowa (rocznik 2004 i młodsi), gimnazjum (roczniki 2001 – 2003) oraz szkoły ponadgimnazjalne (roczniki 1997 – 2000); rozgrywki odbędą się na płycie bocznej boiska.

Turniej rozegrany zostanie systemem pucharowym. Aby móc szybciej przygotować strategię turnieju drużyny (podając parafię i kategorię wiekową) należy zgłaszać najpóźniej do 13 maja. Liczba drużyn, które wezmą udział w turnieju jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Lekkoatletyczne konkurencje sportowe:

Do każdej konkurencji w poszczególnych kategoriach każda parafia może wystawić dowolną liczbę zawodników; zasady poszczególnych konkurencji (np. ilość skoków w dal do oddania) przedstawią sędziowie tych konkurencji:

bieg na 100 m (kategorie: chłopcy szkoła podstawowa, dziewczęta szkoła podstawowa, chłopcy gimnazjum, dziewczęta gimnazjum, chłopcy szkoły ponadgimnazjalne, dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne)
bieg na 400 m (kategorie: chłopcy gimnazjum, dziewczęta gimnazjum)
bieg na 1000 m (chłopcy szkoły ponadgimnazjalne, dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne)
skok w dal (kategorie: chłopcy szkoła podstawowa, dziewczęta szkoła podstawowa, chłopcy gimnazjum, dziewczęta gimnazjum,  chłopcy szkoły ponadgimnazjalne, dziewczęta szkoły ponadgimnazjalne)
przeciąganie liny (kategoria: chłopcy szkoła podstawowa)
 

Uczestnicy zawodów reprezentują grupy służb liturgicznych ze swojej parafii. Ks. Proboszcz lub inny wyznaczony opiekun grupy powinien posiadać listę grupy biorącej udział w Dniu Wspólnoty.

Opiekunowie grup zobowiązani są do zapoznania się ze stanem zdrowia uczestników biorących udział w konkurencjach sportowych. Należy także zadbać o właściwą liczbę opiekunów na całą grupę.

Zgłoszenia prosimy kierować do 13 maja br. do ks. Macieja Zabrockiego na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu podajemy nazwę parafii, łączną ilość uczestników, zgłoszenie drużyny do turnieju w piłkę nożną oraz imię i nazwisko opiekuna.

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk