W sobotę 18 marca 2017 roku odbyły się w Chojnicach Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w piłkę halową. O godz. 9:30 w Chojnickiej Bazylice została odprawiona Msza św. w intencji Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, którą sprawował Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

Po Mszy św. uczestnicy przeszli na dwie sale gimnastyczne. Ministranci ze szkoły podstawowej swoje mecze rozegrali w Zespole Szkół nr 7, natomiast gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chojnicach.

Po zaciekłej walce zwycięzcami okazali się:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – parafia Skórowo

II miejsce – parafia Lichnowy

III miejsce – parafia Chmielno

IV miejsce – parafia Koronowo

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce – parafia Leśno - Orlik

II miejsce – parafia Kostkowo

III miejsce – parafia Wygoda

IV miejsce – parafia Piaseczno

V miejsce – parafia Koronowo

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – parafia Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach

II miejsce – parafia Lipusz

III miejsce – parafia Gowidlino

IV miejsce – parafia Pelplin

V miejsce – parafia Łupawa

VI miejsce – parafia Gruczno

Zwycięzcy z każdej kategorii będą reprezentować Diecezję Pelplińską w Mistrzostwach Polski Ministrantów, które odbędą się w Częstochowie w dniach od 1-2 maja 2017 roku.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania Mistrzostw, a nade wszystko kieruję podziękowania do zawodników i kibiców, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach.