Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów, Diecezjalne Duszpasterstwo Sportowców oraz parafia św. Marcina w Starej Kiszewie organizują II Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w Szachach, które odbędą się 20. lutego 2016 roku w Starej Kiszewie (ul. Tysiąclecia 28 – plebania).

Zgłoszenia należy kierować do 18 lutego 2016 roku pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 505 258 749

Program turnieju:

10:00-10:30 – potwierdzenie obecności przed turniejem w plebanii. Zawodnicy, którzy zgłoszą się po tej godzinie rozpoczynają grę od drugiej rundy.

10:30 – Msza święta w kościele

11:15 – Rozpoczęcie rozgrywek

Ministranci uczestniczą w turnieju z podziałem na kategorie wiekowe:

Kategorie wiekowe:

A – rocznik 2003 - 2007

B – rocznik 2000 - 2002

C – rocznik 1995 - 1999

Tempo gry: 10 minut na zawodnika. System rozgrywek - szwajcarski na dystansie 9 rund. Punktacja pomocnicza – w przypadku równej liczby punktów o kolejności zajętych miejsc decyduje punktacja pomocnicza: metoda Buchholza z potrąceniem skrajnych rezultatów (tzw. średni Buchholz); metoda Buchholza; progresja; wartościowanie rankingów przeciwników; większa liczba zwycięstw; większa liczba zwycięstw czarnymi.

Wymagania: prawo startu mają wszyscy zawodnicy bez względu na posiadaną kategorię szachową, którzy potwierdzą swoją przynależność do służby liturgicznej stosownym zaświadczeniem od duszpasterza ze swojej parafii oraz dostarczą zgodę rodzica (patrz załącznik), w każdej kategorii może startować dowolna ilość reprezentantów parafii.

Nagrody: puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe.

Spawy organizacyjne: Sprzęt do gry zapewnia organizator. Zawodnicy ubezpieczają się sami. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji regulaminu oraz możliwość wprowadzania zmian. Obowiązują podstawowe zasady gry zawarte w kodeksie szachowym (szczegółowe informacje o ewentualnych zmianach i modyfikacjach – w dniu turnieju).

Bieżące informacje znajdują się na stronie internetowej: www.parafia.starakiszewa.pl