26 listopada 2016 roku, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Berchmansa, w  sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach odbył się Turniej Piłki Halowej Ministrantów i Lektorów o Puchar Dziekana Dekanatu Sierakowickiego. W zawodach wzięło udział 19 drużyn reprezentujących 8 parafii dekanatu, w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Po fazie grupowej rozegrane zostały mecze półfinałowe i finałowe, które wyłoniły zwycięzców. W kategorii szkół podstawowych, po zaciętym meczu i strzałach karnych, które ustaliły wynik zwyciężyła reprezentacja parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lini.

Równie emocjonujący był finał w kategorii szkół gimnazjalnych, jednak ekipa parafii św. Wojciecha i Brata Alberta w Miechucinie okazała się lepsza, pokonując drużynę z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamienicy Królewskiej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrali faworyci turnieju z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gowidlinie.

W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym Turniej się odbył. Szczególne podziękowania kieruję do Dyrekcji i Pracowników Szkoły Podstawowej im. Floriana Ceynowy w Sierakowicach.