19 listopada 2016 r. w Hali Widowiskowo Sportowej w Nowem odbyły się Dekanalne Mistrzostwa w Piłce Halowej Ministrantów i Lektorów. Na zawody zgłosiły się 4 parafie z dekanatu nowskiego: Górna Grupa, Kamionka Nowe, Smętowo. Rozgrywki odbywały się w 3 kategoriach wiekowych: podstawówka, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Drużyny, które zajęły I miejsce w danej grupie wiekowej, przeszły do etapu rejonowego, który odbędzie się w Starogardzie Gdańskim 17 grudnia. Walczyć będą tam o wejście na szczebel diecezjalny, czego oczywiście życzymy. Gdyby się to udało, to ostatnim etapem są mistrzostwa o puchar Polski w piłce halowej służby liturgicznej.

Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco:

Szkoły podstawowe:

I – Parafia Smętowo

II – Parafia Nowe

III – Parafia Kamionka

Gimnazja:

I – Parafia Smętowo

II – Parafia Kamionka

III – Parafia Górna Grupa

IV – Parafia Nowe

Ponadgimnazjalne:

I – Parafia Smętowo (tylko Parafia ze Smętowa wystawiła drużynę w tej kategorii, więc automatycznie przechodzą na szczebel rejonowy)