W sobotę, 12 listopada w godzinach przedpołudniowych na sali w Zespole Szkół nr 1 w Pelplinie odbył się turniej piłki halowej ministrantów Dekanatu Pelplińskiego. Ministranci z parafii Pelplin, Rajkowy, Jabłowo, Bobowo, Wielki Garc i Nowa Cerkiew zaciekle walczyli o Puchar Księdza Dziekana. Drużyny rywalizowały w 3 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa (2004 i młodsi), gimnazjum (2001-2003), szkoły ponadgimnazjalne (2000-1997).

Wyniki rywalizacji:

Szkoła podstawowa:

1. Miejsce: parafia Jabłowo
  2. Miejsce: parafia Nowa Cerkiew
  3. Miejsce: parafia Rajkowy
  4. Miejsce: parafia Pelplin
  5. Miejsce: parafia Bobowo

Gimnazjum:

1. Miejsce: parafia Bobowo
  2. Miejsce: parafia Jabłowo
  3. Miejsce: parafia Wielki Garc
  4. Miejsce: parafia Pelplin

Szkoły ponadgimnazjalne:

1.    Miejsce: parafia Pelplin

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych wezmą udział w turnieju na szczeblu rejonowym, który odbędzie się 17 grudnia w Starogardzie Gdańskim. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania turnieju: Ks. Proboszczowi Tadeuszowi Brzezińskiemu, Dyrekcji Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie,  piekarni Meler z Pelplina, p. Mirosławowi Chyle, p. Michałowi Mierzejewskiemu oraz młodzieży z parafii katedralnej.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!!!