W dniach od 9 do 10 listopada 2016r ponad 50 księży i animatorów z całej Polski zgromadziło się w Licheniu na 68 Ogólnopolskim Spotkaniu Diecezjalnych Duszpasterzy Służby Liturgicznej. Wiodącym tematem tegorocznego zjazdu była kwestia ZNACZENIA MEDIÓW ELEKTRONICZNYCH W FORMACJI SŁUŻBY LITURGICZNEJ.

Na spotkaniu obecny był Abp Józef Górzyński – Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Ministrantów; Przewodniczący Podkomisji ds. Służby Liturgicznej oraz Bp  Adam  Bałabuch – Przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski.

Ważnym elementem spotkania były wykłady. Pierwszy z nich – prowadzony przez ks. dra Krzysztofa Ora – dotyczył rzeczywistości medialnej w życiu współczesnego człowieka oraz problematyki służby liturgicznej w świecie mediów elektronicznych. Drugim prelegentem był ks. dr Stanisław Szczepaniec, który w spójny sposób przedstawił wizję i efekt pracy nad oficjalną stroną internetową poświęcona formacji służby liturgicznej.

Po części wykładowej uczestnicy zostali podzieleni na 6 grup, w których podjęto następujące zagadnienia: Jak wykorzystywać media elektroniczne w pracy formacyjnej z zespołami służby liturgicznej? Co powinna zawierać ogólnopolska strona duszpasterstwa służby liturgicznej? Jakie powinny być przestrzenie współpracy strony ogólnopolskiej ze stronami diecezjalnymi? Owoce pracy w grupach zostały przedstawione następnego dnia wszystkim uczestnikom.

Ogólnopolskie spotkanie osób zaangażowanych w tworzenie Służby Liturgicznej w Polsce służy między innymi wymianie poglądów, pomysłów i przede wszystkim doświadczenia. Jest również okazją do wspólnej modlitwy – wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w Bazylice Licheńskiej powierzając Matce Bożej wszelkie sprawy dotyczące Służby Liturgicznej w poszczególnych diecezjach.

Galeria zdjęć »

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk