Sportowa rywalizacja rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. Piotr Pruski – członek Diecezjalnego Duszpasterstwa Ministrantów. Po wzmocnieniu ducha, przyszedł czas na rozgrywki podczas których spotkały się w walce na boisku drużyny ministrantów z poszczególnych kategorii wiekowych, które awansowały w rozgrywkach na terenie swoich dekanatów.

Walka była bardzo zacięta, każda z drużyn miała pole do wykazania swoich umiejętności w dryblowaniu piłką.

Po zakończonych zawodach ks. Piotr wręczył puchary, medale i dyplomy. Dzięki życzliwości Księdza Proboszcza Feliksa Kameckiego w stołówce szkolnej czekał na wszystkich uczestników obiad.

Do kolejnego etapu, już diecezjalnego awansowały drużyny, które zajęły I miejsca w kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna.

Prezentujemy miejsca na podium:

I tak w kategorii szkoła podstawowa wyniki prezentują się następująco:
I miejsce - ministranci z Smętowa Granicznego
II miejsce - ministranci z Wielkiego Garca
III miejsce - ministranci z Lubichowa

W kategorii szkoła gimnazjalna poszczególne miejsca zajęli ministranci:
I miejsce – ministranci z Jabłowa
II miejsce - ministranci z Kamionki
III miejsce - ministranci z parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna poszczególne miejsca zajęli:
I miejsce - ministranci z Piaseczna
II miejsce - ministranci z Pelplina
III miejsce - ministranci z Warlubia

Szczere podziękowania składamy również na ręce Dyrektora Zespołu Szkół w Subkowach, personelu szkoły i sędziów, którzy czuwali nad przebiegiem rozgrywek.

Ks. Piotr Pruski