W sobotę, 18 czerwca odbył się w Pelplinie Dzień Wspólnoty Służb Liturgicznych. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice katedralnej koncelebrowana przez 15 kapłanów. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Pomocniczy Wiesław Śmigiel. Druga odsłona spotkania miała miejsce na stadionie miejskim w Pelplinie, gdzie odbyły się rywalizacje sportowe, konkurencje rekreacyjne oraz wspólna zabawa. Wspólny czas uświetnił swoim śpiewem chór dziecięcy „Biedronki” ze Starogardu Gd. oraz Tczewa.

Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych to wymowny znak ukazania swojej służby przy ołtarzu. Służba Liturgiczna przybywa do Bazyliki Katedralnej, aby podziękować za swoją posługę, ale też zaszczepić w sobie Bożego Ducha, by dalej rzetelnie i gorliwie pełnić swoją posługę.

W spotkaniu uczestniczyło 450 osób z 28 parafii diecezji pelplińskiej.

Zjazd Służb Liturgicznych nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca wielu organizacji. Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do współorganizowania dnia wspólnoty.