W sobotę 18 listopada 2023 roku podczas Mszy świętej o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna ustanowił nowych ceremoniarzy diecezji pelplińskiej. To już XVIII edycja, gdzie poprzez ćwiczenia, wykłady i wspólną modlitwę 86 kandydatów z 42 parafii naszej diecezji otrzymało tak zaszczytną funkcję.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w promocję nowych ceremoniarzy w naszej diecezji. Dziękuję księżom Proboszczom, wikariuszom, za trud jaki wkładają w formację ministrantów. Dziękuję Księdzu Kanonikowi Andrzejowi Szopińskiemu, ks. Stanisławowi Mejerowi, Rektorowi Wyższego Seminarium Duchownego, ks. Tomaszowi Huzarkowi i Dyrektorowi Collegium Marianum, ks. Wiesławowi Szucy, za okazaną życzliwość i pomoc. Słowa wdzięczności kieruję do kleryków naszego seminarium, którzy przez wszystkie zjazdy wkładali wiele starań, aby jak najlepiej przygotować kandydatów do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji.

Nowym ceremoniarzom życzę, by z miłością i wielką starannością przykładali się do zadań, które zostały im powierzone w Kościele.  

Ks. Grzegorz Miotk
Diecezjalny Duszpasterz
Służb Liturgicznych

Galeria zdjęć »

 

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 - 2024 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk