Galeria zdjęć » W Licheniu 08-09 listopada br., odbyło się 74. Ogólnopolskie Spotkanie Diecezjalnych Duszpasterzy Służby Liturgicznej. Spotkaniu przewodniczył abp Józef Górzyński, Przewodniczący Podkomisji ds. Służby Liturgicznej przy Konferencji Episkopatu Polski oraz Bp Piotr Greger, Przewodniczący komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Tegorocznym hasłem przewodnim było zawołanie: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. W czasie spotkania odbyły się konferencje związane z uczestnictwem młodego pokolenia w życiu Kościoła, zrozumieniu bliźnich w świecie samolubnych relacji, czy próba pochylenia się nad aktualizacją pedagogiki ministranckiej u sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Podczas spotkania centralnym punktem była Eucharystia w Bazylice Matki Bożej Licheńskiej, podczas której, wszyscy kapłani odpowiedzialni za służbę liturgiczną w diecezji, odnowili akt zawierzenia członków służby liturgicznej Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej. Naszą diecezję reprezentował ks. Grzegorz Miotk, diecezjalny duszpasterz służb liturgicznych i ks. Stanisław Mejer, członek diecezjalnego zespołu służb liturgicznych.