Dnia 9 kwietnia 2016 roku w parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim odbył się dekanalny konkurs lektorski. Zaprezentowali się lektorzy z trzech starogardzkich parafii: Paweł Poziemski z parafii NMP Matki Kościoła, Tomasz Derron z parafii NMP Matki Kościoła, Mateusz Reszke z parafii św. Katarzyny, Marcelina Gendzierska z parafii św. Wojciecha oraz Łukasz Czerniga z parafii św. Wojciecha.

Lektorzy najpierw czytali z Pisma Świętego przygotowany przez siebie fragment z Listu do Rzymian, a następnie komisja konkursowa w składzie: pani Alicja Negowska, pani Agnieszka Radimonas i ks. Łukasz Simiński, przydzieliła każdemu fragment tegoż listu z lekcjonarza mszalnego. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: miejsce I: Marcelina Gendzierska, miejsce II: Mateusz Reszke i miejsce III: Paweł Poziemski.