Galeria zdjęć »W sobotę 18 marca 2023 roku odbyły się w Starogardzie Gdańskim Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w piłkę halową. O godz. 9:30 w kościele św. Wojciecha została odprawiona Msza św. w intencji Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, którą sprawował Ks. Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj.
Po Mszy św. wszyscy zawodnicy przeszli na halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 8 im. M. Kopernika w Starogardzie Gdańskim na rozegranie turnieju. Po zaciekłej walce zwycięzcami okazali się:

W kategorii ministrant 2011-2015:

I miejsce – parafia Marii Magdaleny w Ugoszczy
II miejsce – parafia Podwyższenia Krzyża świętego w Cekcynie
III miejsce – św. Wojciecha Bpa i Męczennika w Rozłazinie

wyróżnienie: parafia MB Różańcowej w Karsinie i parafia św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim
Najlepszy zawodnik w tej kategorii: Szymon Kobiela z Ugoszczy
Najlepszy Bramkarz: Szymon Wengerski z Cekcyna

W kategorii lektor młodszy 2007-2010:

I miejsce – parafia Michała Archanioła w Zblewie
II miejsce – parafia MB Częstochowskiej w Tuchlinie
III miejsce – parafia MB Różańcowej w Karsinie

wyróżnienie: parafia MB Pocieszenia w Drzycimiu i parafia Wniebowzięcia NMP w Pelplinie
Najlepszy zawodnik w tej kategorii: Nikodem Kreft z Tuchlina
Najlepszy bramkarz: Jan Jabłoński z Zblewa

W kategorii lektor starszy 2002-2006:

I miejsce – parafia NMP Matki Kościoła w Tczewie
II miejsce – parafia Podwyższenia Krzyża św. w Leśnie
III miejsce – parafia św. Marcina w Świekatowie

wyróżnienie: parafia św. Stanisława Kostki w Czarnej Dąbrówce
dyskwalifikacja: parafia NMP Matki Miłosierdzia w Klukowej Hucie
najlepszy zawodnik w tej kategorii: Bartosz Bieszke z Tczewa (NMP Matka Kościoła)
najlepszy bramkarz: Mateusz Gliszczyński z Leśna

Zwycięzcy z każdej kategorii, czyli parafia z Ugoszczy, Zblewa i z Tczewa (NMP Matki Kościoła)  będą reprezentować Diecezję Pelplińską w Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych, które odbędą się 26-27 czerwca 2023 roku w Gnieźnie.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania Mistrzostw. Szczególnie podziękowania kieruję do ks. Piotra Fankidejskiego, który zajął się całą organizacją finału diecezjalnego, a także słowa wdzięczności kieruję do księży opiekunów, rodziców, sędziów: Pana Mateusza Kaszubowskiego, i Pana Kacpra Mazurowskiego, służby medycznej, zawodników i kibiców, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach naszej diecezji.

Dziękuję Wszystkim Kapłanom, którzy w naszej diecezji opiekują się Służbą Liturgiczną, dziękuję za Wasz trud i poświęcenie i bądźmy nadal nieustannie wzorem modlitwy, pracowitości i dbałości o Kościół dla tych młodych ludzi.

Ks. Grzegorz Miotk
Diecezjalny Duszpasterz