W Licheniu 9-10 listopada br., odbyło się 73. Ogólnopolskie Spotkanie Diecezjalnych Duszpasterzy Służby Liturgicznej. Spotkaniu przewodniczył abp Józef Górzyński, Przewodniczący Podkomisji ds. Służby Liturgicznej przy Konferencji Episkopatu Polski. Podczas zjazdu miały miejsce wykłady związane z liturgią, z posługą w Kościele kiedyś i dziś, czy duszpasterstwem młodzieży. Tegorocznym hasłem przewodnim było zawołanie: "Wierzę w Kościół Chrystusowy". Podczas spotkania centralnym punktem była Eucharystia w Bazylice Matki Bożej Licheńskiej, podczas której, wszyscy kapłani odpowiedzialni za służbę liturgiczną w diecezji, odnowili akt zawierzenia członków służby liturgicznej Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej. Naszą diecezję reprezentował ks. Grzegorz Miotk, diecezjalny duszpasterz służb liturgicznych i ks. Stanisław Mejer, członek diecezjalnego zespołu służb liturgicznych. Galeria zdjęć »