W sobotę 12. marca 2016 roku odbyły się w Pelplinie Mistrzostwa Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej w piłkę halową. O godz. 9:00 w Pelplińskiej Katedrze została odprawiona Msza św. w intencji Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, którą sprawował Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

Po Mszy św. uczestnicy przeszli na dwie sale gimnastyczne. Ministranci ze szkoły podstawowej swoje mecze rozegrali w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, natomiast gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnzjalnych w Zespole Szkół nr 1.

V miejsce – parafia Rytel

Zwycięzcy z każdej kategorii będą reprezentować Diecezję Pelplińską w Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych, które odbędą się w Rzeszowie w dniach od 1-2 maja 2016 roku. Wyjątek stanowi kategoria szkół gimnazjalnych, w której uczestniczyli i zwyciężyli aktualni Mistrzowie Polski – ministranci z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach. Do Ogólnopolskiego turnieju wchodzą automatycznie. Z tego względu drużyna, która zajęła drugie miejsce uczestniczy w Mistrzostwach Polski w Rzeszowie.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim za pomoc przy organizacji Mistrzostw, a nade wszystko kieruję podziękowania do zawodników i kibiców, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach.