W dniach od 26 do 28 lutego w Collegium Marianum w Pelplinie odbyły się rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy z Diecezji Pelplińskiej. Udział wzięło 60 ceremoniarzy z różnych parafii. Rekolekcje poprowadził ks. kan. Andrzej Szopiński. W czasie rekolekcji ksiądz rekolekcjonista ukazał uczestnikom różne drogi, które prowadzą do świętości. Oprócz modlitwy brewiarzowej, która była obecna przez całe rekolekcje odbyła się droga krzyżowa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której wielu ceremoniarzy skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania.

Rekolekcje dla ceremoniarzy to nie tylko umacnianie kondycji duchowej, ale również ubogacanie swojego warsztatu liturgicznego. Podczas rekolekcji odbyło się spotkanie z ks. Zbigniewem Gełdonem, który wskazał na potrzebę promocji w Kościele oraz z ks. Maciejem Zabrockim, który przedstawił zamierzenia duszpasterstwa służb liturgicznych naszej diecezji.

Już po raz trzeci w ramach rekolekcji odbył się konkurs wiedzy liturgicznej dla ustanowionych ceremoniarzy, gdzie uczestnicy zmierzyli się z pytaniami pozornie prostymi, które jednak niejednego "zagięły". I miejsce w konkursie zajął Tomasz Szamocki ze Świecia, II miejsce Kamil Ryduchowski z Brus, natomiast III miejsce Karol Gostomczyk z Lipnicy.