Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów Diecezji Pelplińskiej oraz Archidiecezji Gdańskiej, Diecezjalne Duszpasterstwo Sportowców i Parafia św. Marcina w Starej Kiszewie organizują VI ArchiDiecezjalne Mistrzostwa Służb Liturgicznych w szachach, które odbędą się 21. marca 2020 roku w Starej Kiszewie (ul. Tysiąclecia 28 – plebania).

Zgłoszenia należy kierować do 14 marca 2020 roku pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program turnieju:

10:00-10:30 – potwierdzenie obecności przed turniejem w plebanii. Zawodnicy, którzy zgłoszą się po tej godzinie rozpoczynają grę od drugiej rundy.

10:30 – Msza święta w kościele parafialnym

11:15 – Rozpoczęcie rozgrywek

Zawodnicy uczestniczą w turnieju z podziałem na kategorie wiekowe:

Kategorie wiekowe:

A – rocznik  2007 - 2012

B – rocznik 2004 - 2006

C – rocznik 1998 – 2003

D - osoby dorosłe - opiekunowie ministrantów

System Rozgrywek:

Tempo gry: szwajcarski na dystansie 9 rund. Tempo gry 10 minut na zawodnika.  Punktacja pomocnicza – w przypadku równej liczby punktów o kolejności zajętych miejsc decyduje punktacja pomocnicza: metoda Buchholza z potrąceniem skrajnych rezultatów (tzw. średni Buchholz); metoda Buchholza; progresja; wartościowanie rankingów przeciwników; większa liczba zwycięstw czarnymi.

Sędzia Główny Turnieju: Tadeusz Rek

Wymagania: prawo startu  mają wszyscy zawodnicy (ministranci, lektorzy, ceremoniarze) bez względu na posiadaną kategorię szachową, którzy potwierdzą swoją przynależność do służby liturgicznej stosownym zaświadczeniem od duszpasterza ze swojej parafii oraz dostarczą zgodę rodzica, w każdej kategorii może startować dowolna ilość reprezentantów parafii.

Nagrody: nagrody rzeczowe, dyplomy,

Sprawy organizacyjne: Sprzęt do gry zapewnia organizator. Zawodnicy ubezpieczają się sami. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji regulaminu oraz możliwość wprowadzania zmian. Obowiązują podstawowe zasady gry zawarte w kodeksie szachowym (szczegółowe informacje o ewentualnych zmianach i modyfikacjach – w dniu turnieju).

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 - 2020 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk