Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów organizuje kolejny kurs lektorski, w którym uczestniczyć mogą chłopcy i dziewczęta z VII klasy szkoły podstawowej i starsi.

Organizatorzy kursu proszą, aby uczestnikami były osoby umiejące czytać i ci, którzy chcą udoskonalić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie posługi lektora oraz włączyć się w tę posługę w swoich parafiach. Kurs opiera się na formacji ludzkiej, duchowej i intelektualnej, dlatego w ramach kursu będą odbywały się wykłady z liturgiki, Pisma świętego, ćwiczenia z liturgiki i fonetyki. Będzie również rozwijana formacja duchowa przez wspólną modlitwę i uczestnictwo we Mszy świętej.

Kurs ten odbędzie się w pięciu rejonach naszej diecezji. Cykl kursu obejmuje 3 spotkania, które odbędą się odpowiednio w rejonach naszej diecezji. O terminach i zapisach zostali poinformowani wszyscy kapłani w diecezji pelplińskiej. W razie wątpliwości proszę o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 Koszt: 100 zł za całość kursu. Rozpoczęcie kursu we wszystkich rejonach odbędzie się w podanym dniu o godz. 10:00. Należy wziąć ze sobą Pismo Święte oraz notatnik.

 

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk