Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów informuje, że rekolekcje dla ceremoniarzy ustanowionych w minionych latach (2006 – 2019) odbędą się w dniach
od 06 do 08 marca 2020 w Pelplinie w Collegium Marianum przy al. Cystersów 2.

Do udziału w rekolekcjach są zobowiązani wszyscy ceremoniarze ustanowieni w minionych latach. Rekolekcje to nie tylko umocnienie swojej relacji z Panem Bogiem, ale też udoskonalenie warsztatu liturgicznego.

Ceremoniarze zabierają ze sobą: śpiwór, legitymacje (zostaną podpieczętowane na kolejny rok posługi), strój liturgiczny, rzeczy osobiste, notatnik i wypełnioną kartę zgłoszeniową, którą otrzymali księża w całej diecezji. 

Zgłoszenia należy kierować do 24 lutego 2020 r. do ks. Grzegorza Miotka na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koszt rekolekcji – 100 zł. Przyjazd  i czynna recepcja w piątek od godz. 16.00-17.00. Rekolekcje poprowadzi ks. kan. Andrzej Szopiński.

 

KONKURS WIEDZY LITURGICZNEJ DLA USTANOWIONYCH CEREMONIARZY DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ

W ramach rekolekcji dla ceremoniarzy odbędzie się po raz siódmy konkurs wiedzy liturgicznej dla ustanowionych ceremoniarzy. Do konkursu mogą przystąpić ceremoniarze z Diecezji Pelplińskiej ustanowieni w latach 2006 – 2019.

Konkurs składa się z dwóch części:

I część – test sprawdzający wiedzę liturgiczną przygotowany na podstawie lektur: Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego; Zwycięzca Śmierci; Redemptionis Sacramentum, Mane nobiscum Domine.


II część – pięciu ceremoniarzy z najlepszym wynikiem z testu bierze udział w części ustnej, w której odpowiadają na pytania zadawane przez komisję (lektury te same jak w części I).


Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe.

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk