Finał Mistrzostw Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w piłce halowej odbędzie się 23 marca 2019 roku w Chojnicach.

Rozpoczęcie Mistrzostw odbędzie się Mszą św. w Bazylice pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach (Plac Kościelny 5)  o godz. 9.30 (parking przy ul. Okrężnej).
Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Księży zapraszamy do koncelebry. Ornaty koloru fioletowego i alby prosimy przywieźć własne.
Po Mszy św. drużyny zostaną rozdzielone do poszczególnych szkół:


- kategoria ministrant - rocznik 2007-2011: Zespół Szkół nr 7 (ul. Tuwima 2)

- kategoria lektor młodszy (rocznik 2003-2006) oraz lektor starszy (rocznik 1998-2002): Centrum Park Chojnice (ul. Huberta Wagnera 1)

Podsumowanie całości zawodów (wręczenie pucharów, dyplomów i medali) odbędzie się w każdym miejscu osobno.


W czasie rozgrywek zawodnik zobowiązany jest do posiadania ważnej legitymacji szkolnej bądź ministranckiej (za sprawdzanie dokumentów odpowiedzialni są organizatorzy). W przypadku braku legitymacji i wątpliwości co do wieku, zawodnik może zostać wyłączony z zawodów. W zawodach mogą brać udział tylko i wyłącznie chłopcy będący ministrantami, lektorami i ceremoniarzami.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii kwalifikują się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 1-2 maja w Skierniewicach i w Sochaczewie.
Rozgrywki przebiegają na podstawie regulaminu mistrzostw, który został rozesłany do Dekanalnych Duszpasterzy Ministrantów i Lektorów przed rozpoczęciem całego cyklu rozgrywek.
Drużyna może liczyć maksymalnie do 10 zawodników. Natomiast na boisku jest 5 zawodników (gdzie jeden z nich jest bramkarzem).

Drużyny biorące udział w rozgrywkach zobowiązane są do występowania w jednolitych koszulkach, przy czym bramkarz musi różnić się ubiorem od pozostałych zawodników.  Zawodnicy zobowiązani są do posiadania własnego obuwia przystosowanego do gry na hali sportowej.

Zawodnicy przystępujący do rozgrywek zobowiązani są przed rozpoczęciem turnieju dostarczyć zgodę swojemu opiekunowi, gdzie potwierdzają swoją dobrą dyspozycję zdrowotną. 

Opiekun dostarcza listę uczestników wraz z podaniem rocznika urodzenia.

Każda drużyna na turniej przybywa z opiekunem, który podczas całych rozgrywek jest odpowiedzialny za ministrantów i lektorów.

Każda drużyna wpłaca do organizatora wpisowe 70 zł od drużyny.

 

Do finału w kategorii ministrant (rocznik 2007-2001) zmierzą się ministranci z parafii:
Osieczna, Drzycim, Stężyca, św. Jan Sierakowice, Bukowiec


W kategorii lektor młodszy (rocznik 2003-2006) parafia: Debrzno, Lubiszewo, Parchowo, Kostkowo, Świekatowo


W kategorii lektor starszy (rocznik 1998-2002): Klasztor Orlik parafia Leśno, Piaseczno, Stężyca, Gowidlino, Kamień Krajeński

 

 

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk