Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów Diecezji Pelplińskiej oraz Archidiecezji Gdańskiej, Diecezjalne Duszpasterstwo Sportowców i Parafia św. Marcina w Starej Kiszewie organizują V Archidiecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w szachach, które odbędą się 2. marca 2019 roku w Starej Kiszewie (ul. Tysiąclecia 28 – plebania).

Zgłoszenia: należy kierować do 26 lutego 2019 roku pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Program turnieju:

10:00-10:30 – potwierdzenie obecności przed turniejem w plebanii. Zawodnicy, którzy zgłoszą się po tej godzinie rozpoczynają grę od drugiej rundy.

10:30 – Msza święta w kościele

11:15 – Rozpoczęcie rozgrywek

Ministranci uczestniczą w turnieju z podziałem na kategorie wiekowe:

Kategorie wiekowe:

A – rocznik  2006 - 2011

B – rocznik 2003 - 2005

C – rocznik 1997 – 2002

D - osoby dorosłe - opiekunowie ministrantów

System Rozgrywek:

Tempo gry: szwajcarski na dystansie 9 rund.Tempo gry 10 minut na zawodnika.  Punktacja pomocnicza – w przypadku równej liczby punktów o kolejności zajętych miejsc decyduje punktacja pomocnicza: metoda Buchholza z potrąceniem skrajnych rezultatów (tzw. średni Buchholz); metoda Buchholza; progresja; wartościowanie rankingów przeciwników; większa liczba zwycięstw czarnymi.

Sędzia Główny Turnieju: Tadeusz Rek

Wymagania: prawo startu  mają wszyscy zawodnicy (ministranci, lektorzy, ceremoniarze) bez względu na posiadaną kategorię szachową, którzy potwierdzą swoją przynależność do służby liturgicznej stosownym zaświadczeniem od duszpasterza ze swojej parafii oraz dostarczą zgodę rodzica. W każdej kategorii może startować dowolna ilość reprezentantów parafii.

Nagrody: puchary, dyplomy,

Spawy organizacyjne: Sprzęt do gry zapewnia organizator. Zawodnicy ubezpieczają się sami. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo interpretacji regulaminu oraz możliwość wprowadzania zmian. Obowiązują podstawowe zasady gry zawarte w kodeksie szachowym (szczegółowe informacje o ewentualnych zmianach i modyfikacjach – w dniu turnieju).

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk