W sobotę, 20 października br. w godzinach przedpołudniowych na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku odbył się turniej piłki halowej ministrantów Dekanatu Lęborskiego.

Ministranci z parafii Miłosierdzia Bożego w Lęborku, Św. Jadwigi w Lęborku, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku, Nowej Wsi Lęborskiej oraz Rozłazina zaciekle walczyli o zwycięstwo. Drużyny rywalizowały w 3 kategoriach wiekowych: ministrant (2011 - 2007), lektor młodszy (2006- 2003), lektor starszy (2002- 1998).

Wyniki rywalizacji:

Kategoria ministrant:

Miejsce: parafia Rozłazino
Miejsce: parafia Miłosierdzia Bożego w Lęborku
Miejsce: parafia Nowa Wieś Lęborska
 

Kategoria lektor młodszy:

Miejsce: parafia Rozłazino
Miejsce: parafia Nowa Wieś Lęborska
Miejsce: parafia św. Jadwigi w Lęborku
 

Kategoria lektor starszy:

Miejsce: parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku
Miejsce: parafia św. Jadwigi w Lęborku
 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych wezmą udział w turnieju na szczeblu rejonowym w Sierakowicach. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania turnieju: Ks. Dziekanowi Sławomirowi Prabuckiemu, Ks. Proboszczowi Andrzejowi Diedrichowi, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku, p. Edwardowi Nagórskiemu oraz p. Łukaszowi Maszocie.

Zwycięzcy z poszczególnych kategorii wiekowych zmierzą się w turnieju rejonowym, który odbędzie się 15 grudnia w Sierakowicach.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!!!

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk