Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów informuje, że kolejna XIV edycja kursu ceremoniarza rozpocznie się 12 października 2018 roku w Pelplinie.

 

Kurs przeznaczony jest dla starszych ministrantów i lektorów (klasy: 7 i 8 szkoły podstawowej, III gimnazjum oraz klasy ponadgimnazjalne), z minimum dwuletnim stażem w służbie liturgicznej. Kurs odbywać się będzie w Collegium Marianum przy al. Cystersów 2 w Pelplinie. Kurs przewidziano na pięć zjazdów. I zjazd będzie trwał od piątku 12 października od godz. 17.00 do niedzieli 14 października do godz. 12.30. Koszt za każdy zjazd wynosi 100 zł za osobę. Kursanci przywożą własne śpiwory, notatniki, lektury oraz zgodę wypełnioną przez Rodziców i Ks. Proboszcza lub opiekuna ministrantów. Obecność na każdym zjeździe jest obowiązkowym warunkiem zaliczenia kursu wraz z pomyślnie zdanym egzaminem. Kandydatów należy zgłosić do ks. Grzegorza Miotka do 5 października br. Proszę, nie odkładać zgłoszenia na ostatnią chwilę, gdyż ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Termin II zjazdu – od 16 listopada 2018 (piątek, godz. 17:00) do 18 listopada 2018 (niedziela, godz. 12:30).

Terminy kolejnych zjazdów oraz promocji i rekolekcji zostaną podane w późniejszym czasie.

Na pierwsze spotkanie kandydaci powinni posiadać następujący zakres wiedzy na podstawie literatury:

Nübold E., Stencel E., Przy ołtarzu Pana, Bernardinum, Pelplin 2008.

Ogólne Wprowadzenie do Mszału Rzymskiego oraz wskazania Episkopatu Polski, rozdziały II, III i VI, Pallottinum, Poznań 2006.

 

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk