W dniach od 25 do 29 czerwca w Szymbarku odbyły się rekolekcje letnie dla ministrantów i lektorów z Diecezji Pelplińskiej. W rekolekcjach uczestniczyło 79 ministrantów z 16 parafii oraz 7 opiekunów.

Hasło tegorocznych rekolekcji brzmiało: "Być jak Apostoł". Podczas rekolekcji wpatrywaliśmy się w osoby Apostołów, chcąc zainspirować się ich postawą jak pójść za Jezusem.

W trakcie rekolekcji uczestniczyliśmy w Mszach świętych, modlitwach, zajęciach w grupach oraz rozgrywkach sportowych. Odbyły się m. in. turniej grup, wyjście na Wieżycę, zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu, przejazd wozami drabiniastymi oraz rejs statkiem po jeziorze Ostrzyckim.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za stworzenie świetnej atmosfery, a także opiekunom, którzy włożyli wiele sił w opiekę nad ministrantami.