14 kwietnia 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie odbył się dekanalny konkurs lektorski. Do konkursu zgłosiło się 8 uczestników z poszczególnych parafii dekanatu tucholskiego:

·          Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Zdrojach: Julia Rogowska i Natalia Tessmer;

·         Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi: Mateusz Giersz i Piotr Nowotnik;

·         Parafia Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście: Agnieszka Wąśniewska;

·         Parafia Bożego Ciała w Tucholi: Tomasz Smoliński;

·         Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Cekcynie: Róża Nowak i Diana Brygman;

Jury konkursu w składzie: ks. Sylwester Dober – proboszcz parafii w Zdrojach, pani Helena Wojnerowicz – katechetka oraz pani Lucyna Ryszkowska – instruktorka GOK-u po uważnym wysłuchaniu wszystkich recytatorów i naradzie ogłosiło swój werdykt.

Pierwsze miejsce w konkursie komisja przyznała Agnieszce Wąśniewskiej, która będzie reprezentowała dekanat tucholski podczas konkursu na szczeblu diecezjalnym. Drugie miejsce zajęła Diana Brygman a trzecie Róża Nowak.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.