W dniach od 16 do 18 marca w Pelplińskim Collegium Marianum, po raz kolejny odbyły się rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy diecezji pelplińskiej. Poprzez nauki wygłoszone przez  rekolekcjonistę ks. Arkadiusza Ćwiklińskiego 65 ceremoniarzy miało okazję, by przypomnieć sobie najważniejsze punkty formacji duchowej oraz liturgicznej, odbytej w poprzednich latach. Czas rekolekcji dla ceremoniarzy  to również okazja do spotkania się i wymiany doświadczeń, a nade wszystko do modlitwy.

Rekolekcje dla ceremoniarzy to nie tylko umacnianie kondycji duchowej, ale również ubogacanie swojego warsztatu liturgicznego. Podczas rekolekcji odbyło się spotkanie z ks. Wojciechem Niemczewskim – dyrektorem Wydziału Duszpasterskiego, który ukazał możliwości dalszego zaangażowania się ceremoniarzy w dzieła Kościoła oraz z ks. Maciejem Zabrockim, który przedstawił zamierzenia duszpasterstwa służb liturgicznych naszej diecezji.

Już po raz piąty w ramach rekolekcji odbył się konkurs wiedzy liturgicznej dla ustanowionych ceremoniarzy. I miejsce w konkursie zajął Krzysztof Bartoszewski z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie, II miejsce Hubert Buchwald z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach, natomiast III miejsce Artur Adamczuk z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Tczewie.

Galeria zdjęć »

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk