W sobotę 10 marca 2018 roku odbyły się w Chojnicach Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w piłkę halową. O godz. 9:30 w Chojnickiej Bazylice została odprawiona Msza św. w intencji Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, którą sprawował Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

Po Mszy św. uczestnicy przeszli na dwie sale gimnastyczne. Ministranci ze szkoły podstawowej swoje mecze rozegrali w Szkole Podstawowej nr 7, natomiast gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chojnicach.

Po zaciekłej walce zwycięzcami okazali się:

W kategorii ministrant:

I miejsce – parafia św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach

II miejsce – parafia św. Jakuba w Człuchowie

III miejsce – parafia Bukowiec Pomorski

IV miejsce – parafia Jabłowo

V miejsce - parafia Sianowo

W kategorii lektor młodszy:

I miejsce – parafia Wygoda

II miejsce – parafia Gowidlino

III miejsce – parafia Leśno-Orlik

IV miejsce – parafia Cekcyn

W kategorii lektor starszy:

I miejsce – parafia Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach

II miejsce – parafia Borowo

III miejsce – parafia Gowidlino

IV miejsce – parafia św. Bartłomieja w Tucholi

Zwycięzcy z każdej kategorii będą reprezentować Diecezję Pelplińską w Mistrzostwach Polski Ministrantów, które odbędą się w Rzeszowie w dniach od 1-2 maja 2018 roku.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania Mistrzostw, a nade wszystko kieruję podziękowania do zawodników i kibiców, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach.