Finał Mistrzostw Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w piłce halowej odbędzie się 10 marca 2018 roku w Chojnicach. Rozpoczęcie Mistrzostw odbędzie się Mszą św. w Bazylice pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach (Plac Kościelny 5)  o godz. 9.30 (parking przy ul. Okrężnej).
Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Księży zapraszamy do koncelebry. Ornaty koloru fioletowego i alby prosimy przywieźć własne.
Po Mszy św. drużyny zostaną rozdzielone do poszczególnych szkół:
- szkoła podstawowa: Zespół Szkół nr 7 (ul. Tuwima 2)

- gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne: Centrum Park Chojnice (ul. Huberta Wagnera 1)

Podsumowanie całości zawodów (wręczenie pucharów, dyplomów i medali) odbędzie się w każdym miejscu osobno. W czasie rozgrywek zawodnik zobowiązany jest do posiadania ważnych legitymacji szkolnej i ministranckiej (za sprawdzanie dokumentów odpowiedzialni są organizatorzy). W zawodach mogą brać udział tylko i wyłącznie chłopcy będący ministrantami, lektorami i ceremoniarzami. Dla uczestników przewidziany jest poczęstunek. 
Zwycięzcy poszczególnych kategorii kwalifikują się do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 1-2 maja w Rzeszowie.
Rozgrywki przebiegają na podstawie regulaminu mistrzostw, który został rozesłany do Dekanalnych Duszpasterzy Ministrantów i Lektorów przed rozpoczęciem całego cyklu rozgrywek.
Mecze rozgrywane będą systemem grupowym. Czas gry to 1x8 minut. Ilość zawodników w drużynie – max. 10 osób. Drużyny biorące udział w rozgrywkach zobowiązane są do występowania w jednolitych koszulkach, przy czym bramkarz musi różnić się ubiorem od pozostałych zawodników.  Zawodnicy zobowiązani są do posiadania własnego obuwia przystosowanego do gry na hali sportowej.

 

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk