W sobotę, 9 grudnia, o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Nowem nad Wisłą w czasie uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem ks. dziekana Grzegorza Kaisera, zostało ustanowionych 29 nowych lektorów z rejonu pelplińskiego.  Było to zwieńczenie kursu lektorskiego, w którym uczestniczyli chłopcy i dziewczęta z takich parafii jak: Nowe, Warlubie, Lniano, Osiek, Płochocin, Smętowo Graniczne, Starogard Gdański (pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata), Kościelna Jania. Przez 3 soboty odbywały się zajęcia z zakresu biblistyki, liturgiki, fonetyki i logopedii. Prowadzącymi byli: ks. Robert Ratkowski, mgr Janina Badziąg-Grabowska (logopeda), mgr Emilia Zgubińska (polonistka).

Nowym lektorom życzymy wytrwałości, radości i ochoty w proklamowaniu słowa Bożego w liturgii Kościoła, życia nim oraz głoszenia go innym w codziennym życiu.