9 grudnia 2017r., przy Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie, odbył się ministrancki turniej w halową piłkę nożną rejonu pelplińskiego. Najlepsi ministranci przyjechali do Tczewa, by walczyć o najlepszą piłkarską drużynę na Kociewiu. Rywalizowali w trzech kategoriach. Rocznik 2010-2006 udział brała parafia Piaseczno, Jabłowo, Starogard Gdański (św. Katarzyna), Tczew (Matka Kościoła). Najlepszą drużyną okazała się parafia p.w. św. Wawrzyńca w Jabłowie.

Rocznik 2005-2002 reprezentowały parafię z Smętowa Granicznego, Wielkiego Garca, Sumina oraz z Tczewa (Matki Kościoła). Po zaciętej walce zwyciężyła parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP z Wielkiego Garca.

Natomiast najstarsi ministranci z rocznika 2001-1997 byli z Piaseczna, Smętowa Granicznego, Jabłowa i Starogardu Gdańskiego (św. Katarzyna). Zwyciężyli ministranci z parafii Narodzenia NMP w Piasecznie.

Gratulujemy zwycięzcom, którzy będą reprezentować nasz rejon w rozgrywkach diecezjalnych w Chojnicach - 10 marca 2018 roku. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji, a w sposób szczególny księżom, rodzicom, opiekunom i dyrekcji szkoły.